A láthatóvá tett tapasztalat

Ez nem kampány! Ez jelenlét!

Nem azért lettem modernnagyi, hogy fiatalnak tűnjek, hanem azért, hogy ne kelljen eltünnöm. Mintha Magyarországon a 70+ nők láthatatlanná válnának. Dolgoztak, neveltek, aztán eltűnnek a statisztikában. A Modernnagyi ezt fordítja meg. Én nem akarok eltűnni, megmutatom, hogy a tapasztalat nem teher, hanem tőke. Írok, olvasok, barkácsolok és mindenről véleményt mondok, anélkül, hogy bárkit szidnék.

Ezt az oldalt nem nosztalgiából csinálom, hanem mert még rengeteg mondandóm, ötletem van. Hál 'istennek elég nagy az olvasottságom, bár sajnos, Magyarország eléggé a sor végén kullog.

Sokáig azt tanultam, hogy a modern egyenlő a fiatallal. Aztán nyugdíjba mentem, és rájöttem, a modern az, aki ma is kíváncsi. Én ugyanúgy járok színházba, tervezem a következő utazást, írok, játékokat készítek és tanulom/használom a telefonomat, a számítógépemet, mint ahogy régen. Sőt! Azóta már egy rakás új alkalmazást, mesterséges intelligenciát használok.

Miért pont most írom? Mert június van, a kert tele van munkával, az unokák ballagnak, szünetre mennek, így többször van ránk szükség. Jól van ez így. Egyik zsebünkben a tapasztalat, a másikban a mobiltelefon. Fárasztó, de fiatalító napok jönnek.  


 

Megjegyzések